Eestis on üle aastate üks imelisemaid suvesid ning kuumad ilmad tekitavad janu. Vaatame üheskoos üle, milliste jookide tarbimine on praegusel kuumaperioodil tervislik ja samal ajal keskkonnasõbralik.
LOOBU PLASTPUDELIS VEE OSTMISEST
Kas teadsid, et plastpudelis vee pakendi tootmiseks kasutatakse taastumatuid loodusvarasid ja samal ajal laguneb plast looduses väga pikka aega, eraldades keskkonda sattudes ohtlikke mikroplasti osakesi? Lisaks sisaldab WHO ehk Maailma Terviseorganisatsiooni värske uuringu järgi 90% plastpudelisse pakitud vett mikroplasti. Eriti ohtlik on sellesama veepudeli jätmine kuuma päikese kätte, sest siis lekib lisaks mikroplastile plastpudelist vette ohtlikke kemikaale. Seega on praeguste soojade ilmadega ohtlik juua plastpudelis seisvat vett ning parim viis on puhta kraanivee kaasavõtmine klaasist või terasest pudelis. Elamise Kergus e-poes on lai valik taaskasutatavaid termospudeleid, mis on lekkekindlad ja roostevabast terasest materjali abil suudavad hoida Sinu vee, jääkohvi või muu joogi terve ööpäeva jahendana ja sooja joogi terve päeva soojana.
HOIDU SUHKRURIKASTEST JOOKIDEST
Liigset valge suhkru tarbimist seostatakse rasvumise ja mitmete tõsisemate terviseprobleemidega. Seega loe poelettidel olevate mahlade, jogurti- ja kõrrejookide, siirupite ning limonaadide koostisosasid, sest tihtipeale on suhkrukogus neis jookides suur.
Ka roosuhkruga maitsestatud tooteid võiks vältida, sest selle valmistamiseks kulutatakse palju vett ja reostatakse keskkonda.
Parim viis on juua naturaalset mahla või teha palava ilmaga kama ja vajadusel kasutada magustamiseks eestimaist töötlemata mett, peedisuhkrut või õiglase kaubanduse suhkrut.
LOO VAHELDUST MAITSEVEEGA

Kui tavaline kraanivesi kipub ära tüütama, lisa vette puuvilju, marju või maitsetaimi. Siinkohal saad lasta oma loovusel lennata ja usaldada iseenda maitset. Mõned põnevamad maitsekominatsioonid, mille jaoks võid kasutada nii värskeid kui sügavkülmutatud marju ja maitsetaimi:
- tsitruseliste armastajale: sidruni-, laimi- ja apelsiniviilud;
- klassikule: ainult kurgi- või sidruniviilud;
- värvilise vee armastajale: mustikad, pohlad, maasikad, sõstrad ja astelpajumarjad melissi- ja piparmündilehtedega,
- gurmaanile: maasika- ja arbuusitükid piparmündilehtedega või maasikatükid basiilikuga.
MERESOOL ON TERVISLIK
Kui tunned end kuumal suvepäeval kuidagi loiu ja väsinuna, siis katseta lisada oma joogiveele paar tera rafineerimata looduslikku meresoola. Võib juhtuda, et enesetunne paraneb, sest meresool sisaldab mitmeid tervist edendavaid toitaineid.
VALMISTA ISE TERVISLIK SMUUTI
Köögiviljade söömine on kasulik, seega on ühe tervisliku smuuti aluseks 1 osa juur- või köögivilju (lillkapsas, brokkoli, lehtkapsas, spinat jms), 1 osa värskeid või külmutatud marju ja 1-2 osa puuvilju. Kui tahta jooki tummisemaks teha, et see täidaks kõhtu kauem ja oleks toidukorra eest, siis on soovitav lisada erinevaid seemneid, kaerakliisid või kaera-, mitmevilja- ja muid helbeid. Kreemisemaks aitab smuutit muuta maitsestamata jogurt või keefir, magusamaks aga näiteks banaan või kuivatatud puuviljad.
Ühe tervisliku hommikusmuuti retsept (kogus ühele inimesele):
– 2 peotäit spinatilehti,
– 1 peotäis petersellilehti või lehtkapsast ehk kalet,
– 1 väiksem banaan,
– poole sidruni mahl,
– 2-3 tassitäit vett,
– pool tassi kaerahelbeid või kliisid, kui on soov toitvama smuuti järele.
Tehes smuuti kaasaskantavasse termospudelisse säilib see jahendana kauem kui tavalises klaaspurgis või muus anumas ja võimaldab jooki nautida teel tööle, randa või reisile.