+372 5290139

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Guppyfriend pesukott

Guppyfriend pesukott vähendab sünteetiliste kiudude eraldumist ja kaitseb riideid kiiresti kulumise eest.

Guppyfriend on lahendus, mis aitab vältida pesupesemise käigus eralduva mikroplasti sattumist looduslikesse veekogudesse.

Loe lähemalt mikroplasti kahjulikest mõjudest siit.

Tootekood: GPY-1610211
Kaubamärk:
Ühik: tk
Laoseis: 10
30,90 €

Guppyfriendi pesukott on esimene teaduslikult heaks kiidetud lahendus, mis hoiab ära mikrokiudude sattumise ookeanidesse ja jõgedesse.

Iga pesukorraga jõuab lugematu arv sünteetilistest materjalidest eralduvaid mikroplasti osakesi pesumasinatest jõgedesse ja ookeanidesse. Selle pidurdamiseks loodi Guppyfriend pesukott, mis filtreerib pesemisel välja sünteetilistest materjalidest eralduvad kiud. 

Guppyfriend pesukott vähendab sünteetiliste kiudude eraldumist ja kaitseb riideid kiiresti kulumise eest. Kott filtreerib need vähesed kiud, mis eralduvad ja samas ei kaota ise ühtegi kiudu.

Pesukott on isepuhastuvast kangast, mis on loodud spetsiaalsest mikrofiltri materjalist.

Kasutamine:

 1. Pane sünteetilisest materjalist (polüester, akrüül, nailon jne) riided pesukotti. Täida kott maksimaalselt 2/3 ulatuses, et riided saaksid kotis liikuda. 
 2. Sulge kott korralikult ja pane pesumasinasse ning pese nagu tavaliselt. Pesta maksimaalselt 40 kraadiga.
 3. Peale pesemist tühjenda kott.
 4. Eemalda eraldunud mikrokiud koti ülemistest nurkadest ja viska olmeprügi hulka.

Pea meeles:

 • Pese kotis koos ainult sarnast värvi riideid.
 • Pesukotti ei tohi panna kuivatisse.
 • Ära loputa pesukotti jooksva vee all - muidu satuvad kotti kogunenud kuid kanalisatsiooni.
 • Lisa kindlasti pesukorra ajal ka muid riideid lahtiselt masinasse, et pesumasin ei läheks tasakaalust välja.
 • Ära triigi pesukotti.
 • Kasuta ainult vedelaid pesemisvahendeid - loodusliku koostisega pesugeele, mis ei sisalda vedelat plasti (nt abrassiive, sidusaineid, kilet moodustavaid aineid, kumme ega silikooni, hägusteid, akrülaate ega ristpolümeere).
 • Ära kuivata pesukotti päikese käes.
 • Väldi teravate esemetega kokku puutumist.
 • Käsitsi pestud riiete puhul kasuta pesukotti pesuvee ära kallamisel.

Teadmiseks:

 • On täiesti normaalne, et alguses ei leia pesukotist mikroplasti osakesi, sest kiud on äärmiselt pisikesed, läbipaistvad ja palja silmaga vaevu nähtavad. Aga nad kogunevad aja jooksul ja siis märkab neid enamasti koti ülemistes nurkades või õmbluse vahel.
 • Kotti pole vaja puhastada peale iga pesemiskorda. Sõltuvalt pestud riietest, võib kuluda mitu pesukorda, enne kui leiad pesukotist kiude. Heledate riiete pesemisel veendu, et kotti poleks eelnevast pesukorrast jäänud tumedaid kiude.

Miks on oluline vältida mikroplasti reostust?

❗Sünteetilistest riietest eralduvad kiud kahjustavad keskkonda ja loodust. Igal pesukorral eraldub loendamatu hulk ülipisikesi ja isegi silmale märkamatuid mikroplasti osakesi riietest. Need uhutakse otse kanalisatsiooni ja sealt kaudu looduslikesse veekogudesse.

 

❗Maailmameredes saab väikesest kogusest aegamisi suur hulk. Väikesi plastitükikesi on leitud isegi Arktika jää seest ja maailmamere sügavustest. Plastireostus maailmameredes on tänaseks juba hoomamatute mõõtmetega.

❗Need mikroplasti osad jõuavad loomade, lindude, imetajate toiduahelasse (sest vees näevad need välja nagu toit) ning seeläbi ka meie toidulauale.

 

❗Mikroplasti leidub tänasel päeval meie toidus ja meie kehades. See kõik mõjutab meie tervist ja looduses aastatuhandeid toiminud tasakaalumehhanisme.

 

Materjal:

Polüamiid 6.6 + tõmblukk

Materjal on töötlemata, värvimata ja ei sisalda lisaaineid. Kasutusaja lõppedes saab ümber töödelda.

Suurus: 50 x 74 cm

Pakendatud papist karpi.