+372 5290139

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Innovaatiline silikoonleht asendab korraga küpsetuspaberit, fooliumi ning toidukilet

25.05.2020
Innovaatiline silikoonleht asendab korraga küpsetuspaberit, fooliumi ning toidukilet

 

Meie teadlikkus tervislikust toitumisest on tõusuteel ning aina enam inimesi uurib, jälgib ning valib hoolikalt, milliseid toiduaineid organismi kütusena kasutab. Sama oluline on ka toidu käitlemise ning säilitamise viis. Kui teeme vitamiinirohke köögiviljasalati, ent hoiustame seda ohtlikke kemikaale sisaldavas plastkarbis, kaevame siiski ühe käega auku nii endale kui ka ümbritsevale keskkonnale. Õnneks suudab teadus meie heaks palju ära teha ning innovaatilisest mõtlemisest pole puudus ka köögitarvikute tootjate seas. 

Potid, pannid, vormid, kausid, karbid, kiled, paberid – kokates puutub toit paratamatult kokku väga paljude eri pindade ning materjalidega. Ühel usinal kodupagaril on sahtlis tõenäoliselt kolmes eri versioonis küpsetuspaberit, lisaks fooliumi, küpsetuskilet, -kotte ja palju muud. Kokkuvõttes on see suur koormus nii rahakotile kui ka keskkonnale, mis ägab pakendite ülekülluse all. 

Küpseta – kata – säilita 

Silikoonist köögitarvikud on saanud köögimaailma tõusvaks täheks – ilmselt igal vähekenegi agaramal kokkajal on kodus kas või üks silikoonist munapintsel, pannilabidas, kauss, muffinivorm vms. Silikoonist tooted on populaarsed põhjusega: neid on äärmiselt kerge hooldada, nad on vastupidavad laiale temperatuuri ampluaale ning kvaliteetsed silikoontooted ei sisalda ohtlikke kemikaale. Kokkajate uueks lemmikuks on saamas ka kolm ühes silikoonist küpsetuslehed, mis asendavad ühtaegu toidukilet, fooliumi ja küpsetuspaberit.

Agreena silikoonlehed on loodud tulenevalt praktilisest vajadusest ning hoolivusest enda, oma pereliikmete ning keskkonna suhtes. Univeraalsete silikoonlehtede kasutusala on ääretult lai!

  • Säilitamine: paki sellesse võileivad, puu- ja juurviljad, toidu valmistamisel üle jäänud toiduained ja järelejäänud lõuna- või õhtusöök. Sellega hoiad Sa toidu värskena, ennetad riknemist ja toidu raiskamist. 
  • Katmine: Agreena imeõhuke silikoonleht nakkub iseenda külge, seega on võimalik seda vormida mis tahes kujuliseks. Samuti asendab see suurepäraselt kadunud või puuduolevaid karbikaasi – silikoonlehed katavad õhu- ja lekkekindlalt kõik nõud.  
  • Küpsetamine: Agreena töötab ideaalse küpsetusmatina. Seda saab kasutada küpsetuspaberi ja fooliumi asemel ükskõik millisel plaadil või ahjuvormil. Õhuke küpsetusmatt on väga kergesti käsitsetav, tänu millele on seda lihtne sättida eri kujuga vormidesse. Kata sellega ahjuvorm, voldi tasku liha või kala jaoks või rulli taigen enne ahjuplaadile asetamist silikoonlehel õigesse mõõtu – võimalusi on palju!

Puhas toit puhtas pakendis

Viimase kümne aasta jooksul tehtud uuringutest on väga selgelt ilmnenud plastiknõude mürgisus. Plastiktoodetesse lisatakse eri kemikaale, mis kujutavad ohtu inimese, eriti aga väikelapse tervisele. Sellised ohtlikud ained on näiteks bisfenool A ehk BPA, bisfenool S ehk BPS ning melamiin. Oleme nendest varasemalt kirjutanud ka Elamise Kerguse blogis. Agreena küpsetuslehed on 100% puhtast plaatinasilikoonist, seega toiduga kokkupuutes täiesti ohutud ning igasuguse lõhna ja maitse vabad. 

Lisaks sellele paneb Agreena vastutustundliku tootmisettevõttena suurt rõhku jäätmete tekke vähendamisele, süsinikuemissiooni madalana hoidmisele ning ümbertöödeldud materjalidest pakendite ning looduslike trükivärvide kasutamisele. Kõik Agreena tooted valmivad kontrollitud ning regulaarselt auditeeritud tootmisüksustes, kus on tagatud töötajate õigused ning ohutu töökeskkond.

Tutvu Agreena kolm ühes silikoonist küpsetuslehtedega ning avasta omal käel hulgaliselt põhjuseid, miks armastada teadusinnovatsiooni, mis käib käsikäes tervise- ja keskkonnateadliku elustiiliga.