+372 5290139

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Mis on kristalldeodorant ja kas see on tõepoolest parem kui tavaline antiperspirant?

17.03.2021
Mis on kristalldeodorant ja kas see on tõepoolest parem kui tavaline antiperspirant?

Higistamisvastaste vahendite valik poeriiulitel võtab silme eest kirjuks. Paneme hetkeks kõrvale dilemma, millist brändi eelistada, ja astume hoopis sammukese tagasi. Tegelikkuses peaks esimese asjana hoopis otsustama, kas toidupoes või tavalises kosmeetikapoes müügil olev higistamisvastane deodorant on ikka parim valik nii Sinu kehale kui ka keskkonnale?

Odava toote kallis hind 

Tõenäoliselt teevad ka massturule suunatud deodorandid oma töö ära ja kaitsevad nii higistamise kui ka ebameeldiva higilõhna eest, ent mis hinnaga? Lähemal vaatlusel leiab deodorantide etikettidelt aineid, mida me muidu vabatahtlikult oma naha sisse kunagi ei määriks. Üks nendest on näiteks alumiinium. Deodorantide koostisesse lisatakse alumiiniumsoolasid (Aluminium Chloride/Aluminium Chlorohydrate), kuna need sulgevad nahal kanalid, mille kaudu higi kehast välja jõuab. Sel moel saab aga rikutud keha loomulik tasakaal, kuna just higistamise kaudu jõuavad kehast välja kahjulikud jääkained. Samuti on higistamine vajalik kehatemperatuuri reguleerimiseks. 

Potentsiaalselt ohtlike keemiliste koostisainete kasutamine kosmeetikatoodetes ei ole otseselt keelatud, kuid ka näiteks Euroopa toiduohutusamet on välja toonud teatud ainete - sealhulgas alumiiniumsoolade - piirnormid, mida ei tohiks ületada. Seejuures tasub teada, et alumiiniumsoolasid leidub lisaks kosmeetikale ka toiduainete pakendites ja lisaainena erinevates toitudes. Lisaks sellele on viidatud, et just kaenlaaluse naha kaudu organismi jõudvad kemikaalid võivad olla rinnavähi põhjustajaks ning suurendada haigestumist Alzheimeri tõppe.  

Aastatuhandeid vana tarkus

Tänu inimeste tervise- ja ka keskkonnaalase teadlikkuse suurenemisele on aga ka iluturule jõudnud häid ning organismile kahjutuid alternatiive. Sageli on uueks ammu unustatud vana. Nii on ka kristalldeodorandi puhul. Kristalldeodorant koosneb looduslikest kaaliumi mineraalsooladest, mida on higistamisvastase vahendina kasutatud juba aastatuhandeid, eeskätt Aasias. 

Kristalldeodorandis sisalduv potassium alum on looduslik mineraalsool, mille molekulid on piisavalt suured ega saa nahabarjääri läbida. Need moodustavad nahale kaitsva kihi, mis ühelt poolt pidurdab bakterite kasvu ja ennetab ebameeldiva lõhna tekkimist, kuid samas ei ummista poore ja võimaldab kehal hingata ning higistada loomulikul viisil. 

Klientide lemmik - ja põhjusega!

Ka Elamise Kerguse e-poe üks populaarsemaid tooteid on Biorki kristalldeodorant ja selleks on mitu head põhjust.

  • Biorki kristalldeodorant on 100 protsenti naturaalne ja plastivaba. Muu hulgas on Biork saanud maineka Flustixi sertifikaadi, mis antakse toodetele, mis on kas osaliselt või täielikult plastivabad või tehtud töödeldud plastist. Flustixi kogukonna ühiseks väärtuseks on tegutsemine selle nimel, et vabaneda veel ühest globaalselt pandeemiast nimega plastiuputus. 
  • Biorki ümbris on tehtud korgist, mis on looduslik taastuv ressurss. Korgitammed kasvavad Vahemere edelariikides: Hispaanias, Portugalis, Alžeerias ja Marokos. Kas teadsid, et kõigest üksainus korgipuu suudab õhust siduda 8 grammi kasvuhoonegaase?! Lisaks aitavad korgipuud oma asualadel Portugalis säilitada bioloogilist mitmekesisust.
  • Kristalldeodorant kestab korrektsel kasutamisel mitu korda kauem kui tavaline deodorant - üle aasta! Kristalldeodorant teeb oma tööd ehk neutraliseerib higi ebameeldiva lõhna, aga laseb ka kehal teha oma tööd - reguleerida kehatemperatuuri ja väljutada toksiine. Kasutamisel tuleb deodorandi ots veega niisutada ja seejärel tõmmata üle kaenlaaluste. Pärast kasutamist kuivata deodorandipulga ots või lase sellel kuivada loomulikult õhu käes. 
  • Ka Cosmos armastab Biorki kristalldeodoranti! Cosmos (COSMetic Organic Standard) on sertifikaat, mis on spetsiaalselt välja töötatud kosmeetikatoodetele. Sertifitseerimise käigus hinnatakse kosmeetikatooteid eri parameetrite alusel, muu hulgas analüüsitakse tooraine päritolu, tootmisprotsessi, valmistoote koostist ja säilitamise, tootmise ning pakendamise tingimusi.

Meie e-poest leiad naturaalse ja antibakteriaalse Biorki kristalldeodorandi, mis sobib kõikidele nahatüüpidele, ka tundlikule nahale, ning on ohutuim ja populaarseim alternatiiv sünteetilistele antiperspirantidele.