+372 5290139

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Saaremaa looduskosmeetika bränd toob probiootikumid nahahoolitsusse

17.04.2021
Saaremaa looduskosmeetika bränd toob probiootikumid nahahoolitsusse

Elame oma igapäevast elu pidevas vastasmõjus. Iga meie valik – nii suur kui ka väike – mõjutab otseselt meie heaolu ja füüsilist ümbrust. Keskkonnas toimuv ei jäta omakorda puutumata inimest. Selleks et kogeda nauditavat terviklikkust, tuleb hoolt kanda nii ümbritseva keskkonna kui ka endale kõige lähemal asuva ehk oma naha eest. 

Positiivse trendina on näha, et tööstuslik ning keemiline kosmeetika asendub üha jõulisemalt keha- ja keskkonnasõbralikuma looduskosmeetikaga. Ent teps mitte kõik looduskosmeetika brändid ei näe tervikpilti – seda, et naturaalsete toodetega peaks käima kaasas ka vastutustundlik ning võimalikult puhas, lihtne, kohalik tootmine. Looduslikkus ja loomulikkus on elustiil!

Saaremaal tegutseva Eesti väiketootja by mukk unikaalsus seisneb nende saare identiteedi  ning võimaluste maksimaalses ärakasutamises. Koduläheduse printsiip peaks kehtima ühtviisi nii toidueelistustes kui ka kehahoolitsuses. by mukk kasutab oma näohooldustoodete väärtuslike mineraalidega rikastamiseks just kohalikult rannikult korjatud punavetikat, mis on hinnatud oma nahka taastavate omaduste poolest. 

Tootmisprotsessis kasutatakse uuenduslikult ära probiootilist tehnoloogiat, mis võimaldab toota naturaalset kosmeetikat ilma traditsiooniliste säilitusaineteta. Just nagu piimhappebakterid teevad pai meie kõhule, on nad kasulikud ka nahahoolduses: piimhappebakter piirab teiste mikroorganismide kasvu, muutes keskkonna happeliseks ning tootes samaaegselt mikroobivastaseid peptiide, mis aitavad säilitada toodet ja naha mikrofloorat.

Kuidas ennast loomulikult mukki lüüa?

Mukk tähendab eesti kõnekeeles nägusat, kena. by mukk teab, et hinnatuim viis enda mukki löömiseks on võimalikult naturaalne, looduslik. Jah, ka linnaruumi kõrgläikega fassaadid võivad panna oma uhkusega ahhetama, ent tõeliselt kosutab ja paneb meid särama siiski loodus – mets, meri, raba, suvelilledest lokkav heinamaa. Paiknedes saarel, on by muki nahahooldussari saanud inspiratsiooni just merest, mis loob pidevat tasakaalu tüüne ja tormilise vahel. 

“Oluline on kuulata oma keha, kuulata ta soove ning käituda vastavalt, mitte probleemi peita. Inimkeha on intelligentne süsteem, mis on võimeline toimima iseseisvalt, kui ainult lubad tal olla õnnelik. Õnnelik nahk tuleb elustiiliga ning nahahooldus on vaid üks osa sellest,” julgustab by mukk tegema tervislikke valikuid lisaks kehahooldusele ka toidus ning meid ümbritsevas keskkonnas. 

Vastutustundlikkus ei ole pelgalt loosung

by muki teadlikult vastutustundlik lähenemisviis oma tegevusele, toodete koostisosadele ja pakendivalikutele ei tulene mitte äristrateegiast, vaid nende endi isiklikest väärtustest, mis tunduvad loomulikuna. On paratamatu, et mis tahes tootmisega kaasneb alati mingi koormus ka keskkonnale, ent alati on võimalik luua ja pakkuda üha säästlikumaid alternatiive. 

Nii on by mukk valinud poolautomaatse ja poolmanuaalse tootmise, mis võimaldab omada paremat kontrolli tootmiskoguste üle. Kuna looduslike toodete säilivusaeg on lühem, välditakse ületootmist ning kõik tooted valmivad vastavalt reaalsele nõudlusele. Elu saarel kõneleb ilmekalt ning silmanähtavalt ka plastireostusest, mis on praeguse aja üks suuremaid probleeme. Seepärast on by mukk võtnud eesmärgiks esmalt plasti kasutamist vähendada ning tulevikus sellest sootuks loobuda. Lisaks pakenditele on valitud mitte toota üleliigseid postreid, brošüüre jms. 

Eelista nahahoolitsust, mis on kerge Sinu kehale ja keskkonnale

Meie e-poes olevast by muki tootevalikust leiad kõik vajaliku igapäevaseks looduslikuks näohoolduseks. 

  • Õrn õlidega rikastatud puhastuspiim eemaldab näonahalt nii meigi kui ka sinna päeva jooksul kogunenud mustuse. Puhastuspiim sisaldab mandli- ja riitsinusõlide segu, mis lahustub kiirelt nahal ja puhastab tõhusalt, jättes naha pehmeks ja elastseks. Bergamot ja sidrun parandavad ning rahustavad ärritunud nahka.

  • Kerge päevakreem tasakaalustab ning niisutab nahka, sobides suurepäraselt nii normaalsele, rasusele kui ka seganahale. Päevakreemi on lisatud looduslikud bioaktiivsed koostisosad, mis pakuvad kaitset UVB ja UVA kiirguse, dehüdratsiooni, saaste, naha oksüdeerumise, kuivuse ning mikroobide eest. 

  • Rikkalike merevetika antioksüdantidega näotoonik puhastab ning tasakaalustab rasu tootmist, muutes naha klaariks. Toonikus sisalduv aaloe hoiab naha niiskustasakaalu, ahendab poore ning annab nahale elastsust. 

  • Naha kuivamist ennetab mereveega täiendatud merevetika ekstrakti sisaldav näoseerum, mille muudab eriliseks lisaks merelisele toorainele ka kahvatu roosi taimerakkude kasutamine. Kliiniliste testide tulemustel tagab just see komponent märkimisväärse niisutava toime (testis kasutati toimeainet kaks korda päevas, tulemused ilmnesid 28 päeva pärast).

  • Niisutav ning kaitsev kätepalsam, mis on kombinatsioon vitamiinist B5 ning skvalaanist, reguleerib ja hoiab naha niiskustasakaalu. Kätekreemile annab maheda aroomi vetiveri eeterlik õli, mis koos musta pipra eeterliku õliga parandavad vereringet ja seeläbi ka väikeseid mikrohaavu. Must pipar on muu hulgas kergelt soojendava toimega.  

Kõik by muki näohooldustooted sisaldavad 100 protsenti eeterlikke ehk puhtaid õlisid ning on loodud igasuguse julmuse vabalt. Tutvu kogu by muki tootevalikuga meie e-poes ning paku oma nahale vaid parimat kodumaist, puhast ning looduslikku hoolitsust!