Eesti suvi on siiani olnud paljulubav, sest lisaks jahedatele ilmadele on saanud nautida nii troopilisi soojakraade kui hingematvaid päikseloojanguid. Loodetavasti jätkuvad ilusad ilmad edaspidigi, sest just siis on põhjust minna loodusesse või linnaparki, laotada tekk lahti, kuulata imelist linnulaulu ja nautida koos sõprade või kaaslasega toredat piknikku. Selleks puhuks lühike meelespea, kuidas korraldada mõnus õues olemine võimalikult loodust säästvalt.
Toit
Toit on ühe korraliku pikniku olulisim osa, aga tasub silmas pidada, et poodides on enamik traditsioonilisi piknikuks sobivaid toite pakitud plastümbrisesse (nt erinevad juustusnäkid, koogid, võileivad, krõpsud jne). Eeltööna otsi välja lihtsad retseptid ja valmista võimalikult palju toitusid ise. Aegasäästev on sõprade vahel ära jaotada, kes mida toob. Proovi osta poest tooteid, mis on plastist pakendita (lahtised pähklid, puuviljad, marjad, juurviljad).
Kotid ja karbid
Hea nipp on varuda poodi või turule minnes taskutesse või käekotti erineva suurusega korduskasutatavaid kotte ja kaanega karpe. Nimelt poodide valmistoidulettide ja turgude müüjad pakivad hea meelega toidu Sinu enda karpi, julge vaid küsida. Piknikutoidu pakendamiseks saad kasutada ka kodus leiduvaid moosipurke. Meie e-poes on lisaks saadaval lai valik erinevaid toidu pakendamiseks mõeldud tooteid, nt toidukarbid, snäkikotid ja vahariie (viimast saab kasutada ka toidukile asemel).
Piknikutekk
Mille peal istuda? Kui kodus ei leidu ühtegi spetsiaalset piknikutekki, siis ei pea kohe jooksma poodi seda hankima. Ole loov — paljudes linnaparkides on olemas toolid, metsa võib aga kaasa haarata magamismati, kodus leiduva teki või kasutada istumiseks enda laiali laotatud tuulejopet.
Joogid
Kasuta jookide hoiustamiseks korduskasutatavaid pudeleid. Head variandid on termos või termospudel, mis hoiavad kuumad joogid soojana ning külmad jahedama.
Nõud
Eelista plasttopside ja papist taldrikute asemel päris nõusid. Üks võimalus on kasutada kodus leiduvaid nõusid, pakkida need igaks juhuks ajalehepaberi sisse ja hoida õrnalt. Teine variant on soetada midagi purunemiskindlamat ja mitmekülgselt kasutatavat, nt kookospähklist kausid.
Prügi
Ära jäta endast maha prügi ja sordi kohapeal tekkinud jäätmed. Biolagunevad jäätmed saab üldjuhul loodusesse jätta, samas kui taara ning plast- ja paberjäätmed tuleb sortida ning viia lähimasse (sega)pakendi või paberikonteinerisse. Samuti tuleb kaasa võtta olmejäätmed ja visata need lähimasse prügikasti. Jäätmete jaoks varu kindlasti kaasa erinevaid kotte, hea on selleks kasutada kodumaiseid ja komposteeruvaid BioBagi prügikotte.
Keskkonnasõbraliku pikniku edukaks läbiviimiseks on vajalik eelnevalt läbi mõelda kõik toiduga seonduv ja varuda vajaminevad esemed. Oluline on põhimõte, et Sa ei ostaks juurde esemeid, mida tegelikult vaja pole ja millele on kodune alternatiiv olemas (nt on kodus olemas tops, pudel või karp, mida saab mitmeid kordi kasutada). Lisaks mõtle läbi toidud, mis ei rikne, on enamjaolt kodumaised, tervisesõbralikud ja plastivaba ümbrisega.