Hooajale vastav nahahooldusrutiin
Nahk on üks tundlikumaid organeid ja vajab pidevat tähelepanu. Talv on toonud endaga kaasa vihma, lume, tuule ja mitmed karmid tegurid, mis võivad tõsiselt mõjutada naha tervist ja välimust.
Külmas talveõhus on palju vähem niiskust. Temperatuuri langedes kaotab nahk üle 25% võimest hoida oma niiskustaset. Kui suvised kõrged temperatuurid panevad naha rohkem rasu tootma, siis kargel ilmal on sellele vastupidine mõju.
Uuringud on näidanud, et talvel on inimestel rohkem nahapõletikke, kuid kuivus on kõige sagedasem jahedast ilmast tingitud tagajärg. Ilma kaitsva niiskusbarjäärita on bakteritel lihtsam nahka tungida. Nahas olev vesi aurustub kiiresti, mis omakorda võib muuta naha tundlikuks, tuhmiks või ketendavaks.

Et vähendada talve mõju nahale ja vältida sellega kaasnevaid vaevusi, võiks kohandada oma nahahooldusrutiini aastaajaga. Siin on mõned näpunäited.
Väldi kuuma vett
Vältida tuleks pikki ja kuumi dušše. Kuigi kuum vann või dušš võib talvel tunduda suurepärane, võib see nõrgestada nahabarjääri, röövides nahalt looduslikud rasvad ja aidates kaasa selle kuivamisele.
Soovitatav on end pesta leigema veega ning kasutada õrnatoimelisi naturaalseid puhastusvahendeid ja võimalusel niisutada nahka kohe pärast duši alt väljumist.
Toida ja niisuta
Talvel võid kasutada toitvamat päevakreemi ning lisada sinna juurde ka niisutavat seerumit. Kasutada tuleks õrnu puhastusvahendeid ning mõned korrad nädalas koorida nahka surnud naharakkude eemaldamiseks, mis võivad poore ummistades põhjustada akne tekkimist.
Hea on kuni paar korda nädalas kasutada niisutavat näomaski. Puhastamisel ei ole hea kasutada liiga kuuma vett ning nahk tuleks peale pesu kuivaks tupsutada, mitte tugevalt hõõruda. Tähelepanu peaks pöörama ka huultele – külmad ilmastikuolud põhjustavad nende kuivust, pragunemist ja isegi veritsust.
Ära unusta päikesekaitset
Unustada ei tasuks ka päikesekaitsekreemi, mis ei ole kindlasti vaid kuumade suvekuude jaoks. Lumi peegeldab päikesekiirgust kuni 80% – palju rohkem kui liiv või vesi rannas. Meeles võiks pidada, et päikesekiirgus võib kahjustada nahka ka pilves ilmaga.
Kuiv õhk kuivatab ka nahka
Kütteperioodil on kodudes õhk väga kuiv. Selle mõjul ei suuda dehüdreeritud nahk õhust niiskust ammutada ja muutub veelgi kuivemaks. Ruumides, kus veedetakse kõige rohkem aega, on abiks õhuniisutaja. Sama efekti annab ka radiaatorile asetatud märg rätik või kuivatamist vajav märg pesu. Ka auto ja kontor võivad olla kuiva õhu allikad.
Tundlikkus kangastele
Paksud ja rasked riidekihid, mida külmaga võitlemiseks endale ümber tõmmatakse, võivad samuti nahale negatiivset mõju avaldada. Ärritavad kangad muudavad naha tundlikumaks, põhjustades sügelust ja punetust.
Lisaks takistab nende pikem kandmine ning üle suu ja nina tõmmatud salli sisse hingeõhust kogunev niiskus naha korralikku hingamist. Ka pesuvahend, mida kõigi nende esemete pesemiseks kasutatakse, võib põhjustada naha stressi.
Vedelikud ja Omega 3
Hea on talvisel ajal juua rohkelt vedelikku ja vähenda või vältida kofeiiniga jooke, mis panevad keha veelgi rohkem vett kaotama. Omega 3 rasvhappeid sisaldavate toiduainete tarbimine võib samuti aidata taastada naha loomulikke rasvu.
Kuiv nahk ei ole ainult talvine nähtus, see võib esineda igal aastaajal, kuid külmematel kuudel mõjutab see rohkemaid inimesi. Oma nahahooldusrutiini tuleks kohandada muutuva ilmaga ja võtta kasutusele vastavalt aastaajale sobivad tooted ja meetodid, et tagada naha heaolu.