Guppyfriend pesukott

32,90

Guppyfriend pesukott vähendab pesu pesemisel sünteetiliste kiudude eraldumist ja kaitseb riideid kiiresti kulumise eest.

7 laos

Lisa soovinimekirja
Lisa soovinimekirja
Kategooria: , , , , Tootekood: GPY-1610211 Kaubamärk:

Product Description

Iga pesukorraga jõuab lugematu arv sünteetilistest materjalidest eralduvaid mikroplasti osakesi pesumasinatest jõgedesse ja ookeanidesse. Selle pidurdamiseks loodi Guppyfriend pesukott, mis filtreerib pesemisel välja sünteetilistest materjalidest eralduvad kiud. See on esimene teaduslikult heaks kiidetud lahendus, mis hoiab ära mikrokiudude sattumise ookeanidesse ja jõgedesse.

Guppyfriend pesukott vähendab sünteetiliste kiudude eraldumist ja kaitseb riideid kiiresti kulumise eest. Kott filtreerib need vähesed kiud, mis eralduvad, ja samas ei kaota ise ühtegi kiudu.

Pesukott on isepuhastuvast kangast, mis on loodud spetsiaalsest mikrofiltri materjalist.

Miks on oluline vältida mikroplasti reostust?

❗Sünteetilistest riietest eralduvad kiud kahjustavad keskkonda ja loodust. Igal pesukorral eraldub loendamatu hulk ülipisikesi ja isegi silmale märkamatuid mikroplasti osakesi riietest. Need uhutakse otse kanalisatsiooni ja sealt kaudu looduslikesse veekogudesse.

❗Maailmameredes saab väikesest kogusest aegamisi suur hulk. Väikesi plastitükikesi on leitud isegi Arktika jää seest ja maailmamere sügavustest. Plastireostus maailmameredes on tänaseks juba hoomamatute mõõtmetega.

❗Need mikroplasti osad jõuavad loomade, lindude, imetajate toiduahelasse (sest vees näevad need välja nagu toit) ning seeläbi ka meie toidulauale.

❗Mikroplasti leidub tänasel päeval meie toidus ja meie kehades. See kõik mõjutab meie tervist ja looduses aastatuhandeid toiminud tasakaalumehhanisme.

Loe lähemalt mikroplasti kahjulikest mõjudest meie blogist.

Mõõdud:
50 x 74 cm

Materjal:
100% polüester + tõmblukk

Materjal on töötlemata, värvimata ja ei sisalda lisaaineid. Kasutusaja lõppedes saab ümber töödelda.

Valmistatud Euroopas.

Pese kotis koos ainult sarnast värvi riideid.
Pesukotti ei tohi panna kuivatisse.
Ära loputa pesukotti jooksva vee all – muidu satuvad kotti kogunenud kiud kanalisatsiooni.
Lisa kindlasti pesukorra ajal ka muid riideid lahtiselt masinasse, et pesumasin ei läheks tasakaalust välja.
Ära triigi pesukotti.
Kasuta ainult vedelaid pesemisvahendeid – loodusliku koostisega pesugeele, mis ei sisalda vedelat plasti (nt abrassiive, sidusaineid, kilet moodustavaid aineid, kumme ega silikooni, hägusteid, akrülaate ega ristpolümeere).
Ära kuivata pesukotti päikese käes.
Väldi teravate esemetega kokku puutumist.
Käsitsi pestud riiete puhul kasuta pesukotti pesuvee ära kallamisel.

Teadmiseks:
On täiesti normaalne, et alguses ei leia pesukotist mikroplasti osakesi, sest kiud on äärmiselt pisikesed, läbipaistvad ja palja silmaga vaevu nähtavad. Aga nad kogunevad aja jooksul ja siis märkab neid enamasti koti ülemistes nurkades või õmbluse vahel.

Kotti pole vaja puhastada peale iga pesemiskorda. Sõltuvalt pestud riietest, võib kuluda mitu pesukorda, enne kui leiad pesukotist kiude. Heledate riiete pesemisel veendu, et kotti poleks eelnevast pesukorrast jäänud tumedaid kiude.

1. Pane sünteetilisest materjalist (polüester, akrüül, nailon jne) riided pesukotti. Täida kott maksimaalselt 2/3 ulatuses, et riided saaksid kotis liikuda. 
2. Sulge kott korralikult ja pane pesumasinasse ning pese nagu tavaliselt. Pesta maksimaalselt 40 kraadiga.
3. Peale pesemist tühjenda kott.
4. Eemalda eraldunud mikrokiud koti ülemistest nurkadest ja viska olmeprügi hulka.

Pappkarp

Additional Information

Brand

Guppyfriend

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Guppyfriend pesukott”