Eeriksaare Väetee teed kasvatatakse ja korjatakse Viljandimaal.

Teede tooraine kasvatatakse hoole ja armastusega puhtas pinnases  –  mulda ei koormata tehisväetiste ja taimekaitsevahenditega; korje toimub käsitsi, et tagada parim kvaliteet. Taimi, mida Eeriksaare ise ei kasvata, korjatakse Viljandimaa puhtast loodusest  – ürgsetest metsadest ja rabadest. Teesegud on alati meistri poolt kontrollitud, puhastatud ja segatud.

Väetee valik on rikkalik. Igal teesegul on oma eriline lugu, oma vägi, mis kosutab Sinu tervist või toetab vaimset tasakaalu.

Ürditeed on kokku pandud Eeriksaare põldudel kasvatatud ürtidest või Viljandimaa looduses leiduvatest tervendava väega taimedest. Marjateedesse on segatud ka särtsakaid põhjamaiseid külmkuivatatud marju.

Asendades kaugelt  transporditava tee või kohvi kasvõi mõnel joogikorral kohaliku puhta taimeteega säästad keskkonda, aitad leevendada kliimamuutuste mõju ja toetad kohalikku mahetootmist. Nii hoolitsed kaudselt ka liigirikkuse säilimise eest, sest pakud oma valikutega puhast söögipoolist mesilastele ning teistele õienektarist toituvatele putukatele. Iga tassitäis, millega oma kõhule talvel pai teed, on olnud ka osake sumiseja toidulauast.

Eeriksaare Väetee on looduslähedane, puhas ja maitsev.

Näitan kõiki 22 tulemust